Yetişkinler İçin 10 animasyon dizisi

Sizin için yetişkinler için olan 10 animasyon dizisi listesini oluşturduk.Daha fazla liste ve öneri için sitemizi takip etmeyi ve sevdiklerinize tavsiye etmeyi unutmayın.

1. Rick and Morty

9,3

Rick and Morty

Çılgın bilim insanı Profesör Rick ve torunu Morty’nin boyutlar arası tuhaf ve tehlikeli yolculuklarını konu alan yetişkinlere yönelik çizgi dizi.

 

2. The Simpsons

8,8

The Simpsons

Çok eski bir tarihe sahip olan The Simpsons dizisinde başkahraman olarak yer alan Homer Simpson okul çağlarında âşık olduğu bir kadınla evlenerek hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır. Okuduğu okulda başarı yönünden son sıralarda yer alan Homer’in evlendiği kadının ismi Marge’dir. Çok mutlu bir evlilikleri olan bu çiftin çok tatlı üç çocuğu bulunmaktadır.

Severek izleyeceğimiz bu dizinin başkahramanı olan Homer yemeye ve içmeye olan tutkunluğuyla ön plana çıkmaktadır. Ayrıca izlediği televizyon dizileri ile bizleri güldürmeye başaran bu kahramanın çocukları birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Giyim ve kuşamına çok özen gösteren karısı ile arasındaki ilişkinin boyutu da The Simpsons dizisinde ele alınmaktadır.

 

3. South Park

8,7

South Park

Büyümekte olan dört çocuğun, Cartman, Stan, Kyle ve Kenny’nin gözünden dünyadaki politik, sosyal ve güncel olayların ironik bir şekilde ele alındığı dizi, yetişkinler için hazırlanmış içeriğinden anlatımına ‘kendine has’ benzersiz bir yapım.

Matt Stone ve Trey Parker adlı Coloradolu iki genç tarafından 1997’de yaratılan South Park’ta her dakika güleceğinizi kimse garanti edemez ama yaratıcılarının da iddia ettiği gibi çok sık ‘şaşıracağınız’ kesin!

 

4. Archer

8,7

Archer

Uluslararası bir casus ajansı olan ISIS’te global sorunlar iyi eğitimli çalışanların birbirlerinin kafasını karıştırmak, birbirlerini ezmek ve ihanet etmek için kullandıkları fırsatlardır. Tüm bunların merkezinde ise usta casus Sterling Archer vardır. Archer baskın annesi ve aynı zamanda patronu Malory ile birlikte çalışmaktadır. Archer bir yandan da eski kız arkadaşı Ajan Lana Kane ve onun yeni erkek arkadaşı ISIS müfettişi Cyril Figgis ile uğraşmak zorundadır.

 

5. Futurama

8,5

Futurama

Phillip Fry hayatı bir türlü değişmeyen 25 yaşında bir pizzacıdır. 31 Aralık 1999’da kazara kendisini dondurur ve 1000 yıl sonra uyanır. Bu kez yeni bir başlangıç yapma şansına sahiptir. Evrenin beş bölgesine de paket taşıyan fütürist bir teslimat şirketi olan Gezegen Ekspres Şirketinde çalışmaya başlar. Yeni tanıştığı insanlar arasında tek gözlü güzel bir uzaylı olan Leela ile insani kusurlara sahip robot Bender da vardır.

 

6. BoJack Horseman

8,5

BoJack Horseman

Oynadığı dizinin yayından kaldırılmasının üstünden 18 yıl geçtikten sonra, yani günümüzde, Hollywood’da yaşayan BoJack Horseman eski şöhretini kaybetmiş, her şeyden şikayet eden ve renkli renkli kazaklar giyen biri haline gelmiştir. Kendi kişisel buhranlarını insan olan arkadaşı Todd ve bir kedi olan eski sevgilisi Prenses Caroline ile beraber atlatmaya çalışmaktadır.

 

7. The Boondocks

8,4

The Boondocks

2005’te başlayan ve günümüzde hala devam eden The Boondocks dizisi, Afro Amerikan kültürü, ırk çatışmaları ve mizah dolu senaryosuyla izleyiciyi kendisine çeken farklı bir yapım.

 

8. Family Guy

8,2

Family Guy

2000 yılından bu yana komedi ve animasyon dallarında Emmy adaylıklarının ve ödüllerinin gediklisi olan çizgi dizi Family Guy,sıra dışı Griffin ailesinin absürd hayatlarını ekranlara taşıyor. Zaman zaman The Simpsons efsanesine benzetilen çizgisi ile yıllardır geniş bir hayran kitlesi yaratan dizi, başı dertten kurtulmayan baba Peter Griffin, fedakar ama hafif bela paratoneri olan anne Louis ve onların üç çocuğu, ne yapsa yaramayan “loser” Meg, fil çocuk Chris, dünyayı ele geçirmeyi kafaya koyan bebek Stewieve tabii ki ailenin yegane üyesi entelektüel köpek Brian’ın çılgın maceralarını konu alıyor.

Seth MacFarlane imzasını taşıyan dizi, ki kendisi aynı zamanda baba Peter Griffin’e sesiyle hayat veriyor, Amerikan toplumuna yaptığı güncel göndermeleri, zeki esprileri, konuk ünlüleri ve müzikleriyle son on yılın en sevilen animasyon komedileri arasında yer alıyor.

 

9. Aqua Teen Hunger Force

7,7

Aqua Teen Hunger Force

bir köfte, patates kızartması, ve meşrubatın maceralerını konu alan muhteşem çizgi film.

 

10. Beavis and Butt-Head

7,5

Beavis and Butt-Head

MTV’de yayınlanan dizi, metal müzik fanı iki gencin yaptığı aptallıklarla dolu çok eğlenceli bir yapım. Bu iki arkadaşın aykırı mizahı bir jenerasyonu etkilemiş ve oldukça eleştiri de almıştır.

Paylaşmak önemsemektir! Lütfen desteğini esirgeme.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir