Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Farklı Türk Dizisi

1. Leyla ile Mecnun

9,2

film listesi

Mükemmel bir içtenlik mükemmel bir aşk. Bu dizi insanın içini ısıtıyor önce ağaltıyor sonra güldürüyor bir sürü farklı duygu yaşatıyor aynı anda.Diziyi izledikten sonra içeriğin aslında basit bir aşk dizisi olmadığını anlayacaksınız ve diziye bağlanıcaksınız.Sizde o mahallede olmak isteyeceksiniz işte leyla ile mecnun böyle bir dizi. Konusuna gelirsek ;

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alırlar.Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler.

Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla’yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.

 

2. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi

8,8

Behzat Ç. bir ankara polisiyesi. Zamanında çoğu kişinin polis olma hayalleri kurmasını sağlayan muazzam dizimiz.İçerdiği içten diyaloglar ve sokak ağzıyla sanki gerçek gibi izliyorsunuz bu diziyi.Dizi sanki RTÜK’e karşı yapılmış bir dizi içerdiği şeyleri görünce anlayacaksınız. Dizideki dostluk ve aşk kavramları çok iyi işlenmiş izlemeniz gereken farklı Türk dizilerinden biri.

Behzat Ç., eşinden ayrılmış, kızıyla kopuk ilişkisini sürdürmeye çalışan, Ankara’da yaşayan bir cinayet masası baş komiseridir. Yaşadığı şeyler onu hayata karşı yabancılaştırmış, değiştirmiştir.

Zor bir adam olan Behzat Ç., en az kendi kadar tuhaf karakterlere sahip ekibiyle birlikte Ankara’da yaşanan karanlık cinayetleri çözmeye çalışırken bir yandan da kızıyla olan ilişkisini düzeltmek için uğraşır. Harun (Tosun Paşa) Sinanoğlu, Sabri (Hayalet) Özay, İsmet (Akbaba) Arif Karasu, Eda Akkaya ve mesleğe yeni girmiş Cevdet’ten oluşan ekibini bir arada tutmaya çalışan Behzat Ç.’nin hayatı, kızının intiharı sonrası tamamen değişir.

Yaşadığı korkunç olayın ötesinde hayatının kalan parçalarını toparlamaya çalışan Behzat Ç.’nin hikayesi, gizemli bir genç kız olan Şule’nin yanında yaşamaya başlamasından sonra hiç düşünmediği bir yere gidecektir. Cinayet masası baş komiseri olarak görevini tüm bürokrasiye rağmen yerine getirmeye çalışan kahramanımız aynı zamanda kendisiyle bir savaş içindedir.

Ankara’nın vahşi cinayetlerinin ve karanlık karakterlerinin ardında, Behzat Ç.’yi büyük bir keder, hiç bilmediği bir geçmiş ve hayata dair küçük umutlar beklemektedir.

 

3. İsler Güçler

8,6

film listesi

Ahmet ve Murat önceden küçük projelerde rol almış oyunculardır. Artık kendi filmlerini çekmek isterler fakat bunun için yeterli parayı bir türlü toparlayamazlar. Oyunculuk dünyası hızla değişmiştir. Oyuncu olmak için artık yetenekli olmanın yanı sıra yakışıklı ve kendini sürekli geliştiren kişiler olmak gerekmektedir. Sektörde para kazanabilen oyuncuların tamamında bu özellikler ve daha fazlası bulunmaktadır. Belgesel işine girmeleri konusunda bir televizyon yapımcısının ısrarına dayanamazlar. Aslında böylesi bir proje ile kariyer basamaklarında gerileyeceklerini düşünseler de, amaçları, bu projede bir süre rol aldıktan sonra film çekip, gişe rekorları kırmaktır.

Oyuncu olabilmek adına gümrük memurluğu görevini bırakmış olan Sadi Celil Cengiz’i de yanlarına alarak “Meslek Hikayeleri” adlı belgeselde yer almaya karar verirler. Sadi, Meslek Hikayeleri’nden önce bir başka dizide Kanuni Sultan Süleyman’ın çalışma odasının kapısını açan kapı kulu rolünü oynamıştır.

Ahmet, Murat ve Sadi’nin hayatını daha da karmaşık hale getirecek aile üyeleri ve yakınları yüzünden komik olaylar birbirini izlemeye başlar. Ayrıca çekilen belgeselin televizyonda bir türlü gösterilmemesi, üçlünün canlarının sıkılmasına sebep olacaktır.

 

4. 1 Erkek 1 Kadın

7,8

1 Kadin 1 Erkek

Zeynep, kendine güvenen, gözü kara, açık fikirli olduğu kadar kıskanç, Ozan’a deli gibi âşık bir kadındır. Ozan ise Zeynep’i çok sevmesine rağmen evliliğe karşı mesafeli duran, kararsız, çocuksu ve komik bir adamdır. İkili, dört senedir birlikte yaşamaktadır fakat ilişkileri geçen onca seneye rağmen nişanlılıktan öteye gidememiştir. Zeynep’in evlenip çocuk sahibi olmak konusundaki ısrarlarını her seferinde kıvrak manevralarla geri püskürten Ozan için sevdiği kadınla aynı evde yaşamak, evli olmaktan farksızdır fakat Zeynep, Ozan’a nazaran çok daha geleneksel bir düşünce yapısına sahiptir. Genç çiftin gündelik ev halini, kavgalarını, yaramazlıklarını, atışma ve şakalaşmalarını komik ve cesur bir şekilde izleyicisine aktaran 1 Kadın 1 Erkek, herkesin kendi hayatından parçalar bulacağı, ikili ilişkilerde sıkça yaşanan diyalogları seyirciye esprili, özgün ve nükteli bir dille anlatan, kendine has bir yapım.

 

5. Suskunlar

8,3

film listesi

Birbirlerinden başka tutunacak şeyi olmayan, dört küçük çocuğun hikayesi bu. Dört arkadaş. Dört kardeşten öte. Büyümeleri yıllar sürecek sandılar. Ama bazı çocuklar. Tek bir günde büyür. Basit, masum, tek bir hata yaptılar. Ve çocukluklarına veda ettiler. O günden sonra bir söz verdiler birbirlerine. Sustular. Ve dağıldılar şehrin dört bir yanına. Ama içlerinden biri tutmadı sözünü. Yıllar sonra bir araya topladı hepsini. Başladığı işi bitirmeleri için… Şimdi her biri bambaşka bir adam. Biri gözü kara bir serseri. Biri başarılı bir kanun adamı. Biri hiç büyümemiş, kocaman kalpli bir çocukadam. Biri de sözü ilk bozan. Şehrin dört bir yanından esen dört rüzgar gibi çıktılar bir yola. Arkalarında paylaşılamayan bir aşk, önlerinde sorulacak bir hesap, tek silahlarıysa girdiği her savaştan galip çıkan dostluklarıydı. Onlar yıllarca sustular. Şimdi konuşma zamanı…

 

6. İçerde

7,3

İçerde

İki kardeşin macera, tehlike ve entrikalarla dolu hayatını konu alan İçerde, polisiye, aksiyon ve dram türlerinin ustalıkla harmanlandığı bir dizi. Sarp ile Umut, anne ve babasıyla mutlu bir yaşam sürerken, babaları Metin’in karanlık işler peşinde koşan, mafya lideri Kebapçı Celal ile iş yapması sonucu hapse girmesi ve Celal’in Umut’u kaçırtması ile hayatlarında geri dönülmez bir yola girmek zorunda kalırlar. Sokaklarda mendil satarak büyüyen, tüm geçmişini unutan ve sonradan Mert adını alan Umut, Kebapçı Celal tarafından Polis Akademisi’ne gönderilip başarılı bir polis ajanı olurken, Sarp ve annesi sürekli Umut’un izini arar.

Tek hayali iyi bir polis olmak olan Sarp ise, Polis Akademisi’nde okuyan başarılı bir polis adayıdır. Fakat olaylar hayallerindeki gibi gelişmez. Sarp’ın mezun olmasına bir hafta kala, yıllar boyu Kebapçı Celal’in izini süren Organize Suçlar Şube Müdürü Yusuf, Sarp’ı odasına çağırır. Babasının dosyasının eline geçtiğini ve böyle bir adamın oğlunun polis olamayacağını söyler. Sarp için dönüm noktası olan bu haber, genç polis adayını geçmişiyle yüzleşmek zorunda bırakır. Sarp, akademiden mezun olacağı gün, Yusuf Müdür’e silah çeker ve polislikten atılır. Kebapçı Celal tarafından yetiştirilen Mert ise, Yusuf Müdür’ün sağ kolu olacak kadar iyi bir polis haline gelir. Hapse giren Sarp’ı, oradan çıkarmak için yardımda bulunan Kebapçı Celal’in avukatı Melek olunca, Sarp kendini hiç beklemediği karanlık bir dünyanın içinde bulur. Bundan böyle hayatında hiçbir şey kolay olmayacaktır.

Kebapçı Celal’den intikam almak isteyen Yusuf Müdür, Sarp sayesinde bunun bir yolunu bulmuştur. Sarp’ı gizli ajan olarak Celal’in organizasyonunun içine yerleştirir. Mert de tam anlamıyla Celal’in adamı olarak polislik mesleğine devam etmektedir. Sarp ve Mert kardeş olduklarından habersiz, başka dünyalarda birbirlerini ararken, tam anlamıyla “içerde” bir hayat sürerek savaş içine girerler. Celal, düzenin bozulmaması için kardeşlerin birbirine yakınlaşmasına izin vermez.

 

7. Kardeş Payı

8,7

film listesi

Mucit kardeşler Metin ve Ali!
Mahalle duygusunun yoğun olarak hissedileceği dizide mucit kardeşler Metin ve Ali’nin dünyaya barış ve mutluluk getirecek bir icada imza atmalarıyla hayatları değişecek.

 

8. Poyraz Karayel

8,5

film listesi

Aşkın ve nefretin, dostluğun ve düşmanlığın, iyiliğin ve kötülüğün en uçlarda yaşandığı bir hikaye…
Poyraz, dibi görmüş bir adam. Hayatta sevdiği, değer verdiği her şeyi ailesini, mesleğini, karısını ve oğlunu kaybetmiş. Bütün bu dertlerle dalga geçerek ayakta kalmış. Canından çok sevdiği oğlunu, kayınpederi Ünsal’dan almak için çaresizlik içinde düşünürken, oğlunu almak için eski amiri Mümtaz, ona bir teklif yapar. Bahri Umman adlı bir mafya babasının yanına girecek ve ona bilgi sağlayacaktır. Çaresiz kalan Poyraz, bu teklifi kabul etmek zorunda kalır. Bu arada Ayşegül diye bir kızla tanışmıştır. Poyraz, kendi başını belaya sokma konusunda uzman olduğundan, Ayşegül’ü de her belanın içine katmayı başarır. İkili, ilk andan itibaren birbirlerinden hoşlanmışlardır. Ne var ki bu iki yaralı, yorgun ve yalnız insan için aşk imkansız gibi görünmektedir. Çünkü Ayşegül, Poyraz’ın patronu Bahri Umman’ın kızıdır ve üstelik Poyraz bu gerçeği Ayşegül’den saklamak zorundadır.

 

 

Paylaşmak önemsemektir! Lütfen desteğini esirgeme.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir