Hayatta Başaramayacağımız Şeyler Olmadığını Gösteren 5 Film

Merhabalar sizlere bu hayatta başaramayacağınız ve imkansız hiç bir şey olmadığını gösteren tam 5 FİLM derledik

 

1. Umudunu Kaybetme / The Pursuit of Happyness (2006)

8,3

Chris Gardner (Will Smith) iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın (Jaden Christopher Syre Smith) annesi (Thandie Newton) maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder… Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

 

 

2. Ali (2001)

6,8

Ali

1960’lı yılların en ünlü boksörü ve Dünya’nın en iyi boksörü olarak gösterilen Muhammad Ali’nin yaşam öyküsünü konu almıştır. Onun başından geçen şeyleri nefesinizi tutarak izleyeceğiniz efsane ötesi bir film

 

3. Marslı / The Martian (2015)

8,3

Filmde, Mars’a görev için çıkan bir grup astronot bir fırtınan geleceğinden haberdar olur. Bu fırtınan gelişine fazla aldırış etmezlerken birden bire patlayan fırtınaya karşı toplarlanırlarken Mark Watney adlı bir astronot bir demir parçası yüzünden öldüğü anlaşılıp orada bırakılır. Aradan biraz zaman geçtikten sonra hayatta kalan Mark Watney, kendi yeteneklerini uygulayarak Mars’da tek başına yıllarca bekleyecek ve NASA’nın onu kurtarmasını ve dünyaya döndürmesini isteyecektir.

 

4. Limit Yok / Limitless (2011)

8,2

Limit yok

Size sadece bir hap içerek zeki ve başarılı biri olacağınızı söylesem. Hayatı çokta güzel olmayan Eddie, New York’ta düzensiz bir yaşam süren ve çokta başarılı görülmeyecek bir yazardır. Sevgilisinden ayrıldığı bir gün yolda eski bir dostuyla karşılaşan Eddie’nin dünyası tamamıyla değişecektir. Eski dostundan aldığı bir hap, Eddie’nin beyninin tam olarak çalışmasını sağlıyordur. Bu ilaç sayesinde eski yaşamı değişen, hayata farklı bir açıdan bakmaya başlayan Eddie parayı, çekiciliği ve yüksek bir zekayı ele geçirir. Ancak aradan çok süre geçmeden, bu yüksek gücün olumsuz yönlerinin ortaya çıkması gecikmez.

5. Yaralı Yüz (1983)

8,6

Yaralı Yüz

Kübanın azılı suçlularından tony montana miam ye gelir. Burada uyuşturucu baronu olan loggia için çalışmaya başlar. Montana o kadar hırslı ve azimlidir ki basamakları çok hızlı şekilde tırmanıp suç dünyasının baş patronu olur.

 

Paylaşmak önemsemektir! Lütfen desteğini esirgeme.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir