Gülmekten Ağız Kaslarınızı Ağrıtacak 25 Muhteşem Komedi Filmi

Filmdizilistesi, Sizin için Gülmekten Ağız Kaslarınızı Ağrıtacak 25 muhteşem komedi filmi ‘ni derledik. Komedi filmi severlerin kaçırmaması gereken listemizde her tarzda komedi filmi bulunmaktadır. Daha fazla listesi için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

 

1. Ali G Indahouse (2002)

6,2

ali g izle

Ali G (Sacha Baron Cohen), beyaz rapçi ve gangster olmayı istemekteyken bir anda kendini devlet görevine seçilmiş bulur. Ama çok geçmeden devlet skandalları da patlak verecektir. Eğlenceli ve tartışmalı(!) bir film.

 

2. Mr. Bean tatilde (2007)

6,3

https://thumbs.gfycat.com/BigheartedSmoothDartfrog-max-1mb.gif

Mr. Bean katılmış olduğu bir çekilişten Fransa tatili kazanmaktadır. Hem yolculuk yapmak hem de uzun süredir istediği filmi kameraya kaydetmek gibi bir düşüncesi vardır. Fakat işler elbette ki karışacaktır. Eurostar trenine binip Paris’e ulaşmasının ardından Fransızca dili kendisi için bir soruna dönüşür. Daha önceden hatırlanacağı üzere Mr. Bean, 1997 yılında çekilmiş olan filmde Los Angeles’taki bir hayırseverin hayatını karmakarışık etmişti. Bu defa da benzer maceralar aynı heyecan ile devam ediyor. 10 sene aradan sonra kahkahası bol bir yeni Mr. Bean karşımızda.

 

3. Budala dedektif Afrika’da (1995)

6,3

Budala dedektif Afrika'da (1995)

Hayvan dostu olan dedektif bu defa kaybomuş, çok önemli ve özel bir hayvan için afrikaya gidecektir. İlkel iki kabile olan waçati ve waçutu kabilelerinin de kutsal saydığı ve uğruna savaş dahi çıkabilecek hayvanı bulma görevi tabiki en meşhur hayvan dedektifine verilecekti. Dedektifin Afrika macerası heyecanlı olduğu kadar komik geçecektir. Dedektifin aramakta olduğu hayvan bizim için süpriz olacağı gibi asıl dedktif için çok süprizde olacaktır.

 

 

4. Harold ve Kumar 3 (2011)

6,3

Film listesi

2011 yılına ait bir komesi filmi olarak şimdi karşımızda “A Very Harold & Kumar 3D Christmas” var… Guantanamo sahilindeki altı senelik şahane serüvenleri sona ermiştir iki kafadar ayyaş olan Harold Lee ve Kumar Patel’in. Tabi ki yaklaşan noeli mahfetmek yolunda da daha iyi bir ikili bulunamayacaktır. Zira daha başlangıçta Harold’un kayınpederinin ödüllü noel ağacını yakıp kül etmeyi becerebilirler! Bol şenlikli, patırtılı ve kahkahalı bir pop-corn sineması örneği…

 

 

5. Super Ot (2001)

6,3

Super Ot

Çok yakın olan iki arkadaş üniversite öğrencisi olarak hayatlarını sürdürmekte ve bir yandan sürekli güzel kafayla gezmektedirler. Uyuşturucu konusunda artık uzmanlaşan iki arkadaş zekalarını kısa bir süreliğine de olsa geliştirebilecek bir ot yaparlar. Yaptıkları deney başarılı sonuçlanır ve sınavlara girmeden önce içtiklerinde inanılmaz bir zeka performansı göstererek Harvard Üniversitesini kazanmayı başarırlar. Ancak ellerinde bulunan bu özel ot bir gün aniden ortadan kaybolur ve ne yapacaklarını kara kara düşünürler.

 

6. Anormal Aktivite 2 (2014)

6,4

A-Haunted-House-2-02-1

İLK FİLM HAKKINDA AĞIR SPOİLER İÇERİR

Malcolm çok sevdiği kız arkadaşını trafik kazasında kaybettikten sonra, hayatını yeni bir sayfa açmak ister. Bunun üzerine karşısına iki çocuk annesi Megan çıkarken onunla evlenen Malcolm her şey düzene bindiğini düşünürken aslında paranormal düzene geri dönecektir. Dünyada yaşanan bütün sıra dışı olaylar onların başına gelerek komedi ve korku karşımı sahneler bizlere yaşatacaktır.

 

7. Anormal Aktivite (2013)

6,6

Anormal Aktivite 2 (2014)

Korku ve komedi türündeki bu filmde, iki dost olan Malcolm (Marlon Wayans) ve Kisha (Essence Atkins) nihayet hayallerindeki eve taşınacaktır. Fakat evlerini bir iblisle paylaştıklarını sonradan anlayacaklardır. Film, iblisin Kisha’yı ele geçirmesiyle gelişen komik ve korku dolu olayları konu almakta.

 

8. Ben, kendim ve sevgilim (2000)

6,6

http://gph.is/1SFicKi

Charlie (Jim Carrey) Rhode Island’da yaşayan bir eyalet polisidir. Birazcık çatlak birisidir. Diğer bir yandan ise kibar, ağırbaşlı ve kimse ona bulaşmadıktan sonra kimseye sorun çıkarmayan birisidir. Ancak bir süre sonrasında manyak olan diğer yanı üstün gelecektir. Bu esnada Charlie’ye bir kaçak olduğu öne sürülen Irene’yi (Renée Zellweger) yakalayıp yeniden New York’a getirmesi söylenir. Irene, rüşvet alan polisler sayesinde kaçmıştır. Irene’nin kaçışı çok kolay olmaktadır. Ta ki en umulmadık zamanlarda Hank karşılarına çıkıncaya kadar…

 

9. Jackass: The Movie (2002)

6,6

Jackass: The Movie

Mtv de yayınlanan Jackass programının ilk uzun matrajıdır. Bir gurup yakın arkadaş hayatta yapabilecek tüm çılgınlıkları yapıyorlar ve bir birilerine sürekli eşşek şakası yapıyorlar. Tamamen sansürsüz ve gerçek görüntülerden oluşan mükemmel bir komedi filmi. Şununda altını çizelim yetişkinlere göre.

 

10. Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008)

6,6

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008)

Harold kız arkadaşını görmek için kankası Kumar ile beraber Amsterdam’a gitmeye karar verirler. Uçağa binen iki kafadar yolda Kumar’ın nargilesini ateşlemesiyle terörist muamelesi görerek güvenlik görevlileri tarafından tutuklanır ve Uçak Amsterdam’a gitmeden geri dönüş yapar. Terörist suçlaması yapılan ikili hapishaneye atılır ve buradada pek akıllı durmayacaklardır.

 

11. Diktatörle Görüsme (2014)

6,6

İlgiyle izlenen bir talk show programı, piyasaya yeni giren yapımcıyla ve karizmatik sunucusuyla yayınlandığı televizyon kanalında başarıyla devam etmektedir. Televizyon dünyasının durmaksızın üreten fabrikası, işlerken pek çok sırrı örter ve karanlık ilişkileri gizler. Tutunmaya çalışırken bir dakikada boğazına kadar batılabilirken tuhaf olaylar da etrafında gelişmeye başlar. Yapımcı ve sunucu da şov dünyasının kendileriyle ilgili yaptığı planlardan habersizdir.  Bu planların içinde Kuzey Kore'nin başındaki diktatörün suikast komplosu da yer almaktadır.

İlgiyle izlenen bir talk show programı, piyasaya yeni giren yapımcıyla ve karizmatik sunucusuyla yayınlandığı televizyon kanalında başarıyla devam etmektedir. Televizyon dünyasının durmaksızın üreten fabrikası, işlerken pek çok sırrı örter ve karanlık ilişkileri gizler. Tutunmaya çalışırken bir dakikada boğazına kadar batılabilirken tuhaf olaylar da etrafında gelişmeye başlar. Yapımcı ve sunucu da şov dünyasının kendileriyle ilgili yaptığı planlardan habersizdir.  Bu planların içinde Kuzey Kore’nin başındaki diktatörün suikast komplosu da yer almaktadır.

 

12. Aman tanrım! (2003)

6,7

Aman tanrım! (2003)

 

13. Bay evet (2008)

6,8

Bay evet (2008)

Filmde Jim Carrey, kendi kendine yardım programına yazılan Carl Allen adlı bir adamı canlandırıyor. Söz konusu program tek ve basit bir ilkeye dayanmaktadır: Her şeye “evet” demek. İlk başta, evet gücünü açığa çıkarmak Carl’ın hayatını inanılmaz ve beklenmedik biçimlerde değiştirir, ama çok geçmeden anlar ki hayatını sonsuz olasılıklara açmanın bazı olumsuzlukları da olabilmektedir.

 

14. Budala Dedektif (1994)

6,9

ace ventura

Jim Carrey’nin ilk başrolünü oynadığı filmde hayvan dostu Ace Ventura insanların kaybolan hayvanlarını kendi metodları ile bulmakta ve sahiplerine vermektedir. O seneki Superbowl turnuvasının açılışınada maskot olarak Snowfleak adlı yunus getirilmiştir. Turnuva açılmadan kaybolan yunusu yalnızca bir kişi bulabilir o da Ace Ventura’dan başkası değildir.
İşinin ustası olan Ace Ventura titizlikle çalışarak kaybolan yunusun izlerini bulur, araştırmalarını derinleştiren Ace yunusu bulduğunda herkesi şaşırtacak garip bir sürprizle karşılaşacaktır.

 

15. Patrondan Kurtulma Sanati (2011)

6,9

Patrondan Kurtulma Sanati

Yönetici adayı Nick Hendricks (Jason Bateman) fazlasıyla hak ettiği terfiyi alabilmek için günde 12 saat çalışmakta ve dengesiz amiri Dave Harken (Kevin Spacey) ne isterse yapmaktadır. Yine de bu terfinin asla gerçekleşmeyeceğini bilmektedir. Bir başka yerde, diş hekimi asistanı Dale Arbus (Charlie Day) diş hekimi Dr. Julia Harris’in (Jennifer Aniston) son zamanlarda iyice artan asılmaları karşısında özsaygısını yitirmemek için çabalamaktadır. Ve muhasebeci Kurt Buckman (Jason Sudeikis) şirketinin sahtekar yeni sahibi Bobby Pellit’in (Colin Farrell) onun kariyerini mahvetmeye kararlı olduğunu, ayrıca her şeyden habersiz bir insan topluluğunu toksik atığa maruz bırakmayı planladığını öğrenir.

Eğer patronunuz psikopatsa, ya da erkek avcısıysa ya da tam anlamıyla ahlaksızsa ne yapabilirsiniz?

İşten ayrılmak bir seçenek değildir. Bu canavarların durdurulması şarttır. Bu yüzden, fazladan bir kaç kadehin verdiği güçle, ve biraz da, sokaktaki karizması çok da sağlam olmayan tez canlı eski bir mahkumun (Jamie Foxx) kuşku verici tavsiyesiyle, üç kahramanımız dünyayı patronlarından sonsuza dek kurtulabilmek için dolambaçlı ama hataya yer bırakmayan bir plan yaparlar.

Fakat en iyi düşünülmüş planlar bile sadece onların ardındaki beyinler kadar iyidir.

 

16. Jackass 3D (2010)

7,0

Jackass 3D (2010)

MTV’de Cuma geceleri yayınlanmakta olan çılgın Jackass adlı şovun ilk uzun metraj beyazperde uyarlamasında yaratıcıları Johnny Knoxville, Jeff Tremaine ve Spike Jonze yine yer alıyorlar.

Johnny Knoxville ve çetesinin çılgınlıklarının üçüncü partisi seyircileri kahkaya boğmaya devam ediyor.

 

17. Harold & Kumar Go to White Castle (2004)

7,1

ABD dağıtımı Newline tarafından yapılan kahkaha fırtınası.Kore ve Hint kökenli iki Amerikalı oda arkadaşının keyifli ve kahkaha dolu maceraları.

ABD dağıtımı Newline tarafından yapılan kahkaha fırtınası.Kore ve Hint kökenli iki Amerikalı oda arkadaşının keyifli ve kahkaha dolu maceraları.

 

18. Jackass Number Two (2006)

7,1

Jackass Number Two (2006)

İlk filmin devamı olan Jackass Number Two emin olun daha tehlikeli, daha komik ve daha iğrenç sahnelerle sizi eğlendirecek bir film. Adamların yaptıkları iş hem kaliteli hemde cesaret gerektiren bir film. Çılgınca olan filmin devam filmi. Tekrar belirtelim Jackass serileri yetişkin seyircilere göre.

 

19. Aşkzede (2008)

7,2

Aşkzede

Mütevazı bir müzisyen olan Peter, Televizyon yıldızı sevgilisi Sarah’tan ayrılmış olmanın bunaltısından kurtulmak için Hawaii’de bir kaçamak yapmaya karar verir. Gittiği bu tatil beldesinde, Sarah’ı da orada yeni sevgilisiyle görünce kendini kaybedip kıskançlık krizlerine giren Peter, daha sonra resepsiyonist kızla yakınlaşarak \”çivi çiviyi söker\” taktiği güder. Yapımcı Apatow’un kısmen romantik komedi, kısmen felaket filmi olarak nitelediği Forgetting Sarah Marshall’ın senaryosunu aynı zamanda başrolde de oynayan Jason Segel kaleme almış.

 

20. Küçük adam (2006)

7,6

Küçük adam (2006)

Senelerce hapis yatmasının ardından, şartlı olarak tahliye ile serbest bırakılmış, aşırı kısa boylu, ancak çetin ceviz olan mücevher hırsızı Calvin Sims (Marlon Wayans) artık hırsızlıktan emekli olmanın zamanı geldiğine, fakat öncesinde son bir vurgun yapması gerektiğine karar verecektir. Ünlü bir suç patronu, Calvin ve eski ortağı Percy P’ye (Tracy Morgan) ünlü Queen Diamond (Kraliçe Elmas) için 100.000 dolar teklif edecektir. Calvin mücevher mağazasının güvenliğindeki bir gedikten dolayı, bu işin çocuk oyuncağı olacağını düşünecektir. Ancak soygunda bir aksilik yaşanacak ve Calvin mücevheri Vanessa Edwards’ın (Kerry Washington) el çantasına atmak zorunda kalacaktır. Vanessa ve eşi Darryl (Shawn Wayans) büyük bir soygunda piyon olduklarından haberi olmadan, Chicago banliyösündeki evlerine geri döneceklerdir.

 

21. Tucker and Dale vs Evil (2010)

7,6

 7,6

Hem tüyler ürperten korku unsurlarını, hem de kahkaha fırtınalarını içeren komedi filmlerini bir arada harmanlamak büyük külfet isteyen bir iştir. Bu türdeki filmlerden biri olan, 2010 yapımı \”Tucker & Dale vs. Evil\” da bir korku-komedi olarak türünün hayranlarına seslenmeye çalışıyor. Eli Craig’in yazıp yönettiği bu yapımda, Tucker ve Dale’in çıktıkları serüvende başlarına gelen ürkütücü-komik olaylar sinemaya aktarılıyor. Bir grup üniversiteye hazırlık öğrencisi, kahramanlarımızın başına bela olacak ve Tucker ve Dale’in kötülüğe karşı \”ölümcül\” mücadelesi start alacaktır.

 

22. Felekten bir gece 1-2-3 (2009 – 2011 – 2013)

7,7 – 6,5 – 5,9

7,7 6,5 5,9

Hangover 1 ; Dört arkadaş arkadaşlarının düğününden önce bekarlığa veda partisi yapmak için Las Vegas’a gitmiştir. Gecede çok sarhoş olan arkadaşlar hiçbir şey hatırlamamaktadır ve sabah birçok sürprizle karşılaşmışlardır. En kötüsü de bu arada damat ortada yoktur ve biran önce damadı bulup, onu düğüne yetiştirmeleri gerekmektedir.

Hangover 2 ; Stu (Ed Helms), Phil (Bradley Cooper), Alan (Zach Galifianakis), Doug Stu’nun (Justin Bartha) düğünü için Tayland’a gideceklerdir. Las Vegas’taki unutulmayacak bekarlığa veda partisinin ardından Stu işini şansa bırakmaz, oldukça sakin bir düğün öncesi kahvaltısı yapmayı tercih edecektir. Fakat ertesi sabah farklı bir şehirde, yüzünde bir dövme, bardakta kesik bir parmak ve bir maymun ile uyanmış olduğunda hiçbir şeyin düşündüğü gibi gitmediğini anlayacak, üstelik eşinin kardeşi de kayıptır. Vegas’ta yaşananlar Vegas’ta kalmış, ancak Bangkok’ta olanlar hayal edilemeyecek derecededir.

Hangover 3; Bu defa düğün, bekarlığa veda partisi yok. Yanlış olabilecek ne olabilir ki? Fakat kurt sürüsü yollara düştüğünde tüm bahisler kapanacaktır.

 

23. Deadpool (2016)

8,0

 8,0

Deadpool filminin konusunda Wade Wilson eski bir özel kuvvetler görevlisi olarak çalışmaktadır. Ordudan ayrıldıktan sonra kendi etrafında .çöplüğünde, kendi kurallarına göre takılan, kötünün iyisi bir adamdır. Hayatına yeni giren Vanessa ile harika bir uyumu varken bir şeylerin tam da yolunda gittiğni düşünürken, kanser olduğu gerçeğiyle yüz yüze kalır. Sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak için onu terk eden Wade, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye katılır. Fakat bu proje sadece bir ‘yan etki’ olarak kansere tedavi olacaktır. Asıl amaç birtakım DNA’ları tetiklemektir. Akla gelmeyecek acılara göğüs geren Wade, her şey sona erdiğinde üstün yetenkelere sahip olur.

 

24. Büyük Lebowski (1998)

8,2

Büyük Lebowski (1998)

Herkesin Dude olarak seslendiği Jeffrey Lebowski günlerden bir gün iki gagnsterin evine girip sarsarak borcunu ödemesini istemeleri üstüne bir diğer Lebowski nin daha aynı şehirde yaşadığını öğrenir. Evine gelen gangsterlerin odanın görüntüsünü güzelleştiren halısına işeyerek kirletmelerine içerleyen Dude, batan halısını tazmin etmek amacıyla diğer Lebowski nin yanına gider. Bu ziyaret sonunda işsiz Dude para kazanabileceği bir iş sahibi olmuştur. Yalnız Lebowski nin karısını kaçıranlara verilecek fidyeyi söylenilen yere koyması onu zengin birisi yapacaktır, fakat bu plan planladığı gibi gitmeyecektir.

 

25. 3 Aptal (2009)

8,4

Diktatörle Görüsme (2014) 6,6

Hindistan’ın prestijli bir mühendislik okuluna başlamış olan öğrencilerin hayatını özel olarak anlatılmaktadır. Sistemin her daim yarış üzerine düzenlenmiş olduğu, herkesin en iyi olmaya gayret gösterdiği bir okuldaki işleyişi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı… Başlarından geçenler, hayattan gerçekte ne istedikleri. Ranco (Aamir Khan) karakterinin başrol oynadığı filmde dram ve komedi çok iyi bir şekilde harmanlanmış.

 

Düşünceleriniz bizim için değerli. 

Paylaşmak önemsemektir! Lütfen desteğini esirgeme.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir