En İyi Kore Yapımı 10 Romantik Komedi Film Listesi

Sizin için En İyi Kore Yapımı 10 Romantik Komedi Film Listesini derledik.Daha fazla Kore Yapımı film listeleri için filmdizilistesini takip etmeyi unutmayın.

1. Yeopgijeogin Geunyeo (2001)

8,4

Yeopgijeogin Geunyeo (2001)

Kolej öğrencisi Kyun-woo(Tae-hyun Cha)bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza(Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo’a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

 

2. Eorin Shinbu (2004)

7,2

Eorin Shinbu (2004)

Manevi büyükbabasının hastalandığı haberiyle yurtdışındaki eğitimini bırakıp apartopar Kore’ye dönen Sangmin’i (Rae-won Kim) havaalanında karşılamaya beraber büyüdükleri, ondan yaşça çok küçük olan lise öğrencisi Boeun (Geun-yeong Mun) gelir.Çocukluğundan beridir şımarık, çapkın ve sapık özelliklerini üzerinde taşıyan Sangmin dönüş yolculuğundaki uçakta ve havaalanında bile bu huyundan vazgeçmez.

 

3. Ssa-i-bo-geu-ji-man-gwen-chan-a (2006)

7,1

Ssa-i-bo-geu-ji-man-gwen-chan-a

Bir akıl hastanesinin her biri kendine has özellikteki onlarca hastası arasında, kendisini cyborg zanneden genç bir kızla insanların ruhunu çalabildiğini iddia eden bir erkek hasta bulunmaktadır. Hayatın bildik gerçekliğinden kopmuş bu iki insanın sıradışı yakınlaşmaları, tamamen başka bir gerçeklik üzerine kurulmuş hastane ortamı tarafından da desteklenir.

 

4. Miseuteo Robin Ggosigi (2006)

6,8

Miseuteo Robin Ggosigi (2006)

Min joon gerçek sevgiye inanan biridir ve çıktığı erkeklere kendini adar. ama her defasında ilişkileri acı bir son bulur aradığını bulamaz. Sonunda en kötü kalp kırıklığını yaşar. Min joon doğum gününde sevgiden ümitsiz bir şekilde yolda giderken yabancı bir arabaya çarpar. Arabadan kızgın bir şekilde yakışıklı genç bir adam hışımla çıkar. Min Joon bu durumdan kurtulabilmek için ingilizceyi anlamadığı numarasına yatar.Min Joon işe gittiği zaman iş yerinde Bu genç adamla yeniden karşılaşır.

 

5. Minyeo-neun Goerowo (2006)

6,6

Minyeo-neun Goerowo

Hanna, Koreli popüler şarkıcı Amy için dudak senkronizasyonu yapan vokalistdir.Gizli aşkı Sang-ju’nun Amy’ye onu aşağılayıcı sözlerini duyana kadar o fiziksel görünüşünü daima gözardı etmiştir.Hanna yaşadığı yıkımın ardından, geçirdiği bir dizi estetik operasyon ile yepyeni bir görünüşe kavuşur

 

6. Yeongeo Wanjeonjeongbok (2003)

6,6

Yeongeo Wanjeonjeongbok

Mun-su adlı bir kadın ve Young-ju adlı bir erkek İngilizce öğrenmek üzere başladıkları kursta arkadaş olurlar. Young-ju oldukça zamparadır. Mun-su, Young-ju’dan etkilenir ancak kızın sıradan görünümü Young-ju’nun dikkatini çekmekten çok uzaktır. Bir gün kız yanlışlıkla Young-ju’nun kız arkadaşı olduğunu sandığı bir kızın fotoğrafını görür. Ve Young-ju’nun dikkatini çekmek üzere işlere el atar.

 

7. Jopog Manura (2001)

6,5

MCDMYWI EC017

Bir bayan mafya lideri olan Cha Eun-jin’in (Eun-Kyung Shin) ablası kanserdir ve ölmeden önce kızkardeşinin evlenip bir yuva kurduğunu, çocuğu olduğunu görmek ister… Yaptığı işin tehlikesi ve sertliği yüzünden korkulan birisi haline gelen ve kadınsı özellikleri yok olmaya yüz tutan Eun-jin’in bu yüzden pek de talibi yoktur.
Çekici bir kadın olmayı öğretsin diye bir hayat kadınını kiralar ve umutsuzca en akla hayale gelmeyecek yerlerde bile kendine bir eş aramaya başlar… Ancak, bu arada kendi gurubunun da bağlı bulunduğu büyük mafya patronları arasında bir savaş başlamıştır ve evinin kadını olma fikrine alışmakta olan Eun-jin bir kez daha silahını kuşanmak zorunda kalacaktır.

 

8. Motmalinun Gyerhon (2007)

6,4

Motmalinun Gyerhon (2007)

Estetik cerrahı Ki-baek Hwang çok zengindir ve kadınlarca çok beğenilir. Yeni kız arkadaşı tarafından paraşütle atlaması için ikna edilir. Paraşüt atlayışında ona usta paraşütçü Eun-ho Park yardım edecektir. Fakat Ki-baek paraşütten çok korkmaktadır ve bu yüzden Eun-ho’yu sürekli azarlamaktadır. Küçük tartışmaları aşka dönüşür ve ikisi de ailelerini bu konuda ikna etmeye çalışırlar; ama Ki-baek’in annesi Mar-nyun Shim çok asil bir insandır ve fakirlerden hoşlanmaz. Eun-ho’nun babası Ji-mahn Park’ın ise hiç parası yoktur ve zengin insanlardan hiç haz etmez…

 

9. Nae-sa-rang Ssa-ga-ji (2004)

6,2

Nae-sa-rang Ssa-ga-ji (2004)

2004 Güney Kore yapımı bir romantik-komedi. sevgilisinden 100. gün kutlaması esnasında ayrılan liseli bir kızın, tekmelediği kola kutusunun araba kullanan gence kaza yaptırması ile başlayan olaylar, kızın hasarı ödemek için 100 günlük hizmet anlaşması imzalaması ile gelişir.

 

10. Jakeob-ui Jeongseok (2005)

6,1

Jakeob-ui Jeongseok (2005)

Tatlılığıyla bütün erkekleri kullanan bir kadın ile, yakışıklılığıyla bütün kadınları kullanıp onların parasını yiyen bir erkeğin yolları kesişiyor ve herşey bundan sonra oluyor…

Paylaşmak önemsemektir! Lütfen desteğini esirgeme.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir