En İyi 5 Türk İnternet Dizisi

En İyi 5 Türk İnternet Dizisi. Sizin için Film dizi listesi olarak herkes tarafından büyük beğeniler alan sansüre takılmayan 5 tane internet dizisini liste haline getirdik. Daha fazla dizi önerisi için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

 

1. 1 Kezban 1 Mahmut (2013)

7,2

1 Kezban 1 Mahmut

Türkiye’de internet üzerinden yayın yapan dizi sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Fakat son zamanlarda yapılan yeni atılımlar ile gelişen dizi sektörü, kendini internete de kaydırmış durumdadır. Delivizyon tarafından yayınlanmaya başlayan yeni dizi de özellikle ülkemizde bu sektörde yaşanılan gelişmeleri göstermeye yetiyor.
1 Kezban 1 Mahmut dizisi 1 Mayıs 2013 tarihinde ilk bölümü ile piyasaya girdi. Komedi türünde bir dizi olan 1 Kezban 1 Mahmut, sadece internet üzerinden yayın yaparak hizmet vermektedir. İlk bölümü 25 dakika olan dizi, güncel esprileri ve eğlenceli konusu ile izleyenlerin beğenisini topladı. Cenk Çelik‘in yönetim yazdığı dizinin oyuncu kadrosu da bu sektörün genç isimlerinden oluşmaktadır.
Kezban rolünde karşımıza çıkan isim Esin Yıldız oluyor, bu karakterin karşısındaki isim ise Mahmut. Bu karakteri canlandıran isim Ercan Zincir. Ayrıca dizide Cenk Hakan Köksal ve Merve Dalar da rol almaktadır. 2013 Delivizyon yapımı internet dizisi 1 Kezban 1 Mahmut‘u izlemek için bu dizinin websitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

 

2. Görünen Adam (2017)

7,2

görünen adam

Onur Ünlü filmlerinden alıştığımız fantastik ögelerin yer aldığı dizide yine birçok Ünlü filminde olduğu gibi komedi, aksiyon ile harmanlanıyor. Sadece internet üzerinden yayınlanan dizi.

 

3. Sıfır Bir (2016)

8,3

8,3

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en gerçek dizisi olarak dikkat çeken S1F1R B1R – B1R ZAMANLAR ADANA’DA, Adana’nın getto mahallelerinin hikayesini anlatıyor. Uyuşturucuya, kadın ticaretine ve mahalleliye sırtını dönenlere karşı amansız bir mücadeleye giren Savaş, Cio, Özgür, Sarsılmaz ve Anafor’un çarpıcı yolculuklarına tanık olduğumuz dizinin arka planına grafiti, rap ve sokak kültürü hakim.

 

4. Fi (2017)

8,4

8,4

Tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek kendi gerçeğine ulaşanların hikayesi Fi.

 

5. Masum (2017)

9,1

Masum

Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar…

 

Paylaşmak önemsemektir! Lütfen desteğini esirgeme.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir