Dövüş Sahneleriyle Sizi İçine Çekecek 20 Dövüş Film

Sizin için biribrinden güzel en iyi dövüş sahnelerinin bulunduğu dövüş film lerini derledik. Bu listede göreceğiniz dövüş filmleri izleyecek dövüş filmi bulamayanlar için özenle hazırlanmıştır. film dizi listesi sunar.

1. Kir zincirlerini (2005)

7,0

film listesi

Çocukluğundan beri mafya tarafından köleleştirilen ve köpekmiş gibi davranılan bir adamın onu kaçıranlardan kaçması ve yeni bir hayata başlamasını konu alan film. Filmde dram sahneleri kadar dövüş sahneleri oldukça fazla tabi dramın tuzu biberi olan komedi unsurlarıda kara mizah olarak gerçekten iyi işlenmiş.

 

2. Ong-bak (2003)

7,2

Ong bak film listesi

Bir köyde kutsal sayılan bir heykel başı çalınır.Bunun üzerine köydeki genç bir dövüş sanatçısı çalınan heykel başını alıp geri getirmek için büyük şehire doğru bilinmez bir yolculuğa çıkar.

 

3. Baskın (2011)

7,6

The Raid: Redemption dövüş film listesi

Bir s.w.a.t ekibinin gangsterler , katiller  ve haydutlarla dolu bir apartmana baskın yapması ve orda sıkışmalarını konu alan film. Filmdeki sahneler gerçekten her yerde göremeyeceğiniz şekilde. Zaten üstteki giften nasıl dövüş sahneleri olduğunu görebilirsiniz.

 

4. ip Man (2008)

8,1

ip Man (2008)

Japon işgali sırasında zengin bir dövüş sanatçısı evine terk etmek zorunda kalıyor. Parasızlık sorunu yüzünden ailesine bakmakta zorlanan ustamız kendini öğrencilere kendi geliştirdiği Wing Chun  dövüş stilini öğretirken buluyor. Filmde bulunan ip man karakterimiz bruce lee’nin gerçek hayattaki ustasıdır.

 

5. Asla pes etme (2008)

6,6

film lsitesi

Jake’in hayatındaki yeni dönüşümler, okulun en güzel kızı Baja ile tanışmasıyla başlar. Onun davetiyle bir partiye katılan Jake, orada Ryan adlı bir gençle istemeden kavga eder. Dövüşü kaybedince de çevresi tarafından küçümsenmeye başlar. Arkadaşı Max, Jake’e karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Jake, bu sporun başlı başına bir sanat olduğunu fark eder.

 

6. Yenilmez 2, 3, 4 (2006 – 2010)

7,1 – 6,7 – 7,1

Yenilmez 3

Yenilmez 2 ; Eski dünya şampiyonu Buz adam Chambers, üstüne atılan iftira nedeniyle rus hapishanesinde cezasını cekmek icin gonderilmisitir. Cezaevindeki kafes dövüslerinde özgürlügünü aramaktadır.

(ALTTAKİ KONULAR SPOİLER OLABİLİR SIRAYLA İZLEYİN)

Yenilmez 3;  

SPOİLER İÇERİR

Yeni Cezaevi Turnuvası Başlıyor.Rus Mahkum Boyka, Yenilmez 2′nin Sonunda Dizinden Sakatlandığı İçin Hayatına Sakat Bir Bacakla Devam Etmektedir. Artık Dövüşerlere Katılmayıp Tuvalet Temizliği Yapmaktadır. Ama Bu Yeni Cezaevi Turnuvası Uluslararası Bir Turnuva Haline Gelmiştir.Dünyanın Dört Bir Yanından Gelen En Azılı Mahkumların Bir Arada Olduğu Nefesleri Kesen Bu Turnuvada Boyka Hayatta Kalmak İçin Dövüşmek Zorundadır.Hayatta Kalana Özgürlüğün Vaad Edildiği Bu Cehennemden Kurtulmak Hiçde Kolay Olmayacaktır…

 

Yenilmez 4

SPOİLER İÇERİR

Yuri Boyka (Scott Adkins), büyük turnuvalara çıkabilmek için son şansını kullandığı maçta rakibi Viktor Gregov’u (Emilien de Basco) yenmekle kalmaz, aynı zamanda rakibinin hastaneye kaldırılıp burada ölmesine neden olur. Bu talihsiz olay, yaptığı her şeyi sorgulamasına neden olur. Öldürdüğü adamın dul kalan eşi Alma ve çocukları zor duruma düşmüştür, üstelik acımasız bir mafya babasının da Alma’da gözü vardır. Yuri Boyka hem kadını özgürlüğüne kavuşturmak, hem de kendini kurtarabilmek için birbirinden zorlu mücadelelere atılmak zorunda kalacaktır.

 

7. Ong-bak 2 (2008)

6,2

film listesi

Kral Naresuan’ın hükümdar olduğu dönemde, Tien aile öldürülmüş küçük bir çocuktur. Tien Khon adı verilen bir dansı öğrenir ve bunu ileride kullanacaktır. Bu dans krallık sınırları içerisinde sadece asillerin kullandığı bir danstır. Hırsızlar tarafında büyütülen Tien hem çalmayı hemde savaşmayı öğrenerek kral şövalyelerinden biri olur.

 

8. Ong-bak 3 (2010)

5,0

film listesi

2. FİLM HAKKINDA SPOİLER İÇERİR

Serinin yeni filmi bir önceki filmin(Ong Bak 2) kaldığı yerden devam etmektedir. Tien kurtulmadan önce yakalanmış ve ölene kadar dövülmüş sonrasında da Kana Khone köyüne ulaşmıştır. Artık meditasyona vakit ayırmalı ve Karmasıyla hesaplaşma zamanıdır. Ama ezeli rakipleri onu son bir dövüş için rahat bırakmayacaktır.

 

9. Korkusuz (2006)

7,7

Huo yuanjia

Bazen şahit olduğumuz yenilgiler, kendi kanımızdan insanlara aitse, bunun rövanşını biz üstleniriz. Huo Yuanja’nın, babası tanınmış bir dövüşçüdür. Bir gün, bu usta, kendi oğlunun gözleri önünde yenilgiye uğrar. Huo bu sahneye şahit olurken derin bir utanç ve hırsla dolar. Bir gün kendisi de çok iyi bir dövüşçü olmaya ant içer. Her ne kadar vakti geldiğinde hedefine ulaşsa da hesapta olmayan bir trajedi tüm hayatını değiştirir. Buna rağmen o mücadelesinden vazgeçmemekte kararlıdır.

 

10. Suikastçi (2007)

6,3

Suikastçi (2007)

Ortağı Tom Lone ve ailesi yakalanması zor, iddialı bir suikatçi tarafından öldürülen FBI ajanı Jack Crawford intikam saplantısına düşer. Buna paralel dünyası suç ve ihanetler zincirleri aracılığı ile şekillenmeye başlar. Ancak söz konusu suikatçi Rogue, kendi yetenekleri ile izini kaybettirmiştir bile. Sadece üç yıl sonra Çin mafyası Chang ile Japon Yakuza patronu Shiro arasındaki dehşet bir çatışmada ortaya çıkar. Jack de bu fırsatı asla kaçırmayacak kadar intikam arzusuna bağlıdır halen.

 

11. Baskin 2 (2014)

8,0

The Raid 2: Berandal

İLK FİLMİN DEVAMI NİTELİĞİNDE SPOİLER

Jakarta’nın şiddet ve suç dolu sokaklarına geri dönüyoruz! İlk filmdeki ‘baskın’ın ardından iki saat geçmiş ve Rama, ailesini korumak için her şeyi riske atmıştır. Kurnazlığını ve savaş yeteneklerini kullanarak, polisin kovalamaya cesaret edemediği suç çetesinin içerisine sızan Rama’nın ailesini tamamen kurtarmasını sağlayacak olan tek şey ise bir kez daha kanlı savaşın ortasına atılmaktır. Bir kez daha yeni temaslarda bulunur ve polis departmanının içerisindeki yozlaşmayla karşılaşır…

 

12. Büyük Usta (2013)

6,5

Büyük Usta (2013)

30lu yıllarda dövüş sanatlarının popüler olmasıyla giderek daha fazla insan Güney Çin’deki Foshan’daki profesyonelerden bu sanatı öğrenmek ister. Bazı deneyimli ustalar karşılaştıkları kişileri sınar ve karşılıklı çatışmalar olur… Tüm konsantrasyonlarını elde etmek her yeri kilitlerler ve çatışmalar bitmeden kimsenin dışarı çıkmasına izin verilmez. Bir sonuç alınana kadar ne yemek vardır ne de dinlenmek. Ip Man dövüş sanatlarında olağanüstü yetenekli zengin bir genç adamdır ama mütevazi bir kişidir ama tevazü onu dertten kurtarmaz bir gün bu çatışmalardan birinin ortasında kalır ve kurtulmak için tüm yeteneğini kullanmak zorundadır. Ustalar onun dövüş yeteneğine hayran kalır Kung usta ve kızı Kung Yi de bunlar arasındadır genç kızın bu yeni gence ilgi duyması gecikmez.

(Dövüş sanatları ustası Ip Man; Bruce Lee eğitim hikayesi)

 

13. Merantau (2009)

6,8

Merantau (2009)

Minangkabau’nun alameti farikası her çocuğun alınyazının önceden belirlenmiş olmasıdır. Bir gün bu güzel doğası olan memleketi geride bırakıp hayatın meydan okumalarıyla yüzleşmek bir zorunluluktur. İşte şimdi de Batı Sumatera’dayız. Yuda adındaki yetenekli genç, Minangkabau’nun cesur evlatlarından birisidir. Artık zorlu eğitimini tamamlamış ve konforlu köy yaşamını geride bırakarak, Jakarta’nın telaşlı ve tehlikeli mıntıkalarında yeni bir çağı başlatacaktır. Tehlikeli caddeler Minangkabau’nun yeşil doğasından çok farklı acıları da bünyesinde barındırmaktadır.

 

14. Tekken (2010)

4,8

Tekken (2010)

Tekken oyununu bilmeyenimiz yokturdur heralde oyunun sinemaya uyarlaması olan film nefes kesen bir aksiyon ve macera sunuyor.

 

15. San siu lam zi (2011)

6,9

Film listesi

Bir dövüşte rakibini öldüren Hou Jie savaşa muhtaç haldedir. Birileriyle dövüşmesi gerekmektedir. Bu sorununu çözmek için Shaolin manastırına gider ve olaylar gelişir.

 

16. Koruyucu (2005)

7,1

Film listesi

Kham filler ile birlikte büyümüştür. Filler görkemli yaratıklardır. Barış içindedirler, ama savaşa da hazırlardır. Bir festival esnasında şeytani bir Asyalı çete yetişkin bir fille birlikte yavru bir fili kaçırır. Onları Avustralya’da Sidney’e götürür. Kham da fillerin peşinden Avustralya’ya, hiç bilmediği bu yabancı ülkeye gider ve her şeye rağmen filleri kurtarmaya çalışır.

 

17. Koruyucu 2 (2013)

5,3

Film listesi

Film kampı sahibi öldürülür ve şüpheli olarakda kham görünmektedir. Polisten ve intikam peşindeki ölen adamın yiğenlerinden kaçan kham zor durumdadır. Taylanda bir interpol ajanı gönderilince kham ın şansıda dönmeye başlar, çünkü ajan ona yardım edecektir.

 

18. Yasak krallik (2008)

6,6

The Forbidden Kingdom

Bu destansı aksiyon-macera masalında, Boston’lu genç delikanlı Jason Tripitikas hayatta yaşadığı en zorlu, onu eski Çin’e geri götüren, sayısız Yeşim Savaşçısı, şeytani Yeşim Savaş Lordu ve pişmanlık duymayan, vicdanı olmayan boyuneğmez Beyaz Saçlı Kadın İblis’le yüzleştiği bir yolculukla karşılaşıyor. Son olarak da, Jason bir intikam savaşçısı olan kadınla ilk aşk deneyimini yaşıyor.

 

19. Dövüs (2009)

5,6

Fighting

Shawn MacArthur(Channing Tatum) küçük bir kasabadan New York’a hiç bir güvencesi olmadan gelmiştir. Sokak satıcılığı yaparak yaşamaya çalışırken karşısına istediklerine sahip olabilme şansı çıkar. Eski bir sokak kavgası koçu olan Harvey Boarden(Terrence Howard), Shawn’a yasal olmayan yer altı dövüşlerine katılmasını teklif eder, böylece büyük paralar kazanacaktır.Shawn kısa zamanda dövüşlerde büyük başarılar elde ederken yükselir. Fakat bu karanlık dünyada yaşananlar onu hayatının en büyük kavgasına götürecektir…

 

20. Yi ge ren de wu lin (2014)

6,5

Yi ge ren de wu lin (2014)

Paylaşmak önemsemektir! Lütfen desteğini esirgeme.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir