Doğada Hayatta Kalma Konulu 10 Muhteşem Film

Doğada Hayatta kalma konulu 10 tane mükemmel filmi sizin için listeledik. Doğada Hayatta kalma konusunu seven ve takip eden kullanıcılarımızın bu filmleri kaçırmamasınız film dizi listesi olarak tavsiye ediyoruz.

1. Ölüm Ormanı (2014)

6,0

Ölüm Ormani (2014)

Şehirli bir çift olan Alex (Jeff Roop) ve Jenn (Missy Peregrym) Kanada’nın eşsiz güzellikteki ormanlarına kamp yapmaya giderler. Alex gezi konusunda tecrübelidir, ancak bir avukat olan Jenn bu koşullara alışık değildir. Ormandaki ilk gecelerinde, Brad adında bir adamla karşılaşırlar. Brad (Eric Balfour) son derece maço tavırlıdır ve Jenn’den hoşlandığını açıkça belli eder. Ondan uzaklaşsalar da kendilerini takip edip etmediğinden emin olamazlar. Aman sorunları bu kadarla sınırlı kalmayacaktır. Ormanın içlerine ilerledikçe geldikleri patikayı kaybederler ve bölgede yaşayan bir ayının alanına girmişlerdir. Bu korku dolu macera boyunca hem hayatta kalmaya çalışacak, hem de zaten sorunlu olan ilişkilerini sorgulamaya başlayacaklardır.

 

2. Frozen (2010)

6,2

Frozen (2010)

Bir teleferikte mahsur kalan 3 kayakçı , hayatta kalma ve ölüm arasında seçim yapmak zorunda kalıyor.Donmaktan ölmeden önce birşeyler yapmaları gerekiyor ama çok yüksek nasıl hayatta kalacaklar ?

 

3. Gri Kurt (2011)

6,8

Gri Kurt (2011)

Bir ekip alaska petrol sondajlarında çalışmak için görevlendirilmiştir. Ama giderken uçakları düşer ve vahşi bir bölgeye düşerek burdada mahsur kalırlar. Ottway ekibin başında görevlidir ve bu vahşi ortamda ekibi aç kurtlara yem etmemek için büyük bir mücadele vermesi gerekmektedir. Şimdi kaza sırasında alınan yaralar ve soğuk hava koşulları ve birde aç kurtlara karşı ölümle kalım arasında bir savaş vereceklerdir.

 

4. Alive (1993)

7,0

Alive (1993)

Filmde Uruguaylı bir rugby takımının oyuncuları bulunan uçak And dağlarına çakılır.Bu çarpışma esnasında yolcuların bir kısmı ölür ama çoğunluğu da sağ olarak kurtulur. 8 gün boyunca uçağın enkazında oturup kurtarılmayı beklerler. Ancak yardım bir türlü gelmez. Bu arada radyodan da arama çabalarının sonuç vermemesi ve çok soğuk ortamda bu kadar zaman yaşamalarının artık söz konusu olamayacağı üzerine arama çalışmalarına son verildiğini duyarlar. Sıfırın altındaki soğuk bir ortamda on hafta boyunca hayatta kalma çabaları inanılmaz boyutlara ulaşır ve sonunda gençlerden üçü yardım bulmak amacıyla yola çıkarlar.

 

5. Karda Yürüyen (2003)

7,4

Karda Yürüyen (2003)

Bir çiftin uçak kazası sonucu Alaska’nın vahşi ortamına düşerek, medeniyetten kilometrelerce uzakta verdikleri yaşam mücadelesini anlatıyor.

 

6. 127 Hours (2010)

7,6

127 Hours (2010)

Genç bir dağcı olan Aron Ralston (James Franco), Utah yakınında yer alan büyük bir kaya parçasının arasına sıkışmıştır. 5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış bir şekilde, susuz ve aç kalan Aaron, arkadaşlarını, sevgilisini, ailesini ve yolda kaza öncesinde karşılaşmış olduğu 2 dağcı kızı (Amber Tamblyn ve Kate Mara) hatırlıyordur. 5 gündür yaralı şekilde sıkışıp kalmış hali ve içsel sorunları ile karşılaşmak zorunda olan Aaron aynı zamanda cesareti ve kendini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarabilmeye yarayacak tüm yönler ile yüzleşecektir. Yaşamı için bir nevi tuzağa dönüşmüş olan bu olayda Aron, soğukkanlı olması gereken şok edecek bir çözüm yolu keşfedecektir.

 

7. Walkabout (1971)

7,7

Walkabout (1971) 7,7

Avustralya’nın ıssız çölllerinden birinde mahsur kalan genç bir kız ve onun küçük erkek kardeşinin hayatta kalma mücadeleleri sırasında karşılarına çıkan, gelenekleri gereği kabilesinden bir süreliğine uzaklaştırılarak tabiatın koynuna “gezinti”ye (walkabout) gönderilmiş bir Aborjin gencinden yardım görmeleri anlatılmaktadır. Filmin özgün adı da bu Aborjin geleneğinden kaynaklanmaktadır. Bu geleneğe göre ergenlik dönemine ulaşan bir Aborjin, vahşi tabiatla bütünleşebilmesi ve gerekirse dostları olarak kabul ettikleri hayvanları bile öldürerek hayatta kalmayı öğrenebilmesi için ıssızlığın içine aylar sürecek bir yolculuğa gönderilir. Bu geleneksel ritüel’e “walkabout” (gezinti,dolaşma) adı verilmektedir.

 

8. Cast Away (2000)

7,7

Cast Away (2000) 7,7

Chuck Noland, filmde hem kişisel hayatını hem de iş hayatını saatin tik-taklarına göre yaşayan bir FedEx sistem mühendisini canlandırıyor. Hırslı kişiliği yüzünden her şeyini kariyerine adamış olan Noland günlerini, maksimum kontrol sayesinde maksimum başarıyı getirecek şekilde önceden planlayarak yaşamaktadır.İşinde her şeyi halledebilen Chuck özel hayatında aynı derecede başarılı değildir çünkü işiyle ilgili sorumlulukları, uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Kelly’ye çok az zaman ayırmasına neden olmaktadır. Filmde Kelly’yi yine bir Oskar sahibi aktrist Helen Hunt canlandırıyor.Fakat Chuck’ın bu manik varlığı, uzak bir adada yalnız kaldıktan – hayal edilebilecek en ıssız yere savrulduktan – sonra sona erecektir. Yaşam mücadelesi vermeye başladığı andan itibaren, günlük hayatın rahatlığından uzakta, ve hiç kimseyle konuşamayan Chuck hem fiziksel hem ruhsal açıdan bir değişime de başlamış olacaktır. Ve günlük hayatın boş işleri ve baskılarını çok uzaklarda bırakan Chuck’ın ‘başarı’ ya ve kendisine bakışı düşünebileceğinden çok daha fazla değişecektir.

 

9. Pi’nin Yasami (2012)

7,9

Pi'nin Yasami (2012) 7,9

Genç bir çocuğun akıl almaz macerasını beyaz perdeye taşıyan pinin yaşamında hindistandaki bir hayvanat bahçesinden pasifik okyanusuna uzanan bir yolculuğu izleyeceksiniz. Hayatını devam ettirebilmek için çok büyük bir kaplanla yaşamaya mecbur kalan genç adamın masalı böylece devam edip gidiyor.

 

10. Into the Wild (2007)

8,1

Into the Wild (2007)

Okulunun gözde öğrencisi Christopher McCandless, 1990 yılında mezun olduktan sonra biriktirdiği 24.000 doları bir vakfa bağışlar ve hayatının seyahatine çıkmaya hazırlanır. Orta gelirli bir ailenin oğlu olan Christopher’ın en büyük amacı Alaska’ya giderek oradaki vahşi doğayla iç içe yaşayabilmektir. Christopher çıktığı yolda hayatını değiştirecek birbirinden ilginç karakterle karşılaşacaktır.

Paylaşmak önemsemektir! Lütfen desteğini esirgeme.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir